Skákali jsme pro zdravé srdce

Když jsme plánovali projekt Skákejme pro zdravé srdce, snili jsme o tom, že pro něj nadchneme stovky školáků a jejich rodičů. Věřili jsme, že dokážeme Ústí nad Labem zdravě zbláznit pro dobrou věc. A víte co? Povedlo se.

Navzdory nepřízni počasí za námi přišlo na Kostelní náměstí téměř 600 žáků z 11 základních škol. To je paráda! Nám se zkrátka splnil sen a pilotní projekt Skákejme pro zdravé srdce ukázal, že Ústí nad Labem zdravé srdce má.

Díky všem skákajícím bude mít Ústí nad Labem i nový stacionární defibrilátor. Právě Kostelní náměstí bylo ve veřejné anketě vybráno jako ideální prostor pro jeho instalaci. Naše patronka Lenka Graf tak mohla předat šek na 100 212 korun do rukou zástupce Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p. o.

Velké díky patří, kromě našeho generálního partnera CENTROPOL ENERGY, a. s., i všem, kteří do akce vložili kus svého umu či energie. Za zdravé srdce totiž bojovali nejen boxeři Lukáš Konečný a Fabiana Bytyqi, svým nemalým dílem přispěli i:

  • Věra Nechybová, primátorka města Ústí nad Labem,
  • legendární kapela Lunetic,
  • Tomáš Eibl se svou biketrial show,
  • Jan Weber s footbag exhibicí,
  • youtuberka Veronika Spurná,
  • parkourová skupina Freemove,
  • škola skákání přes švihadlo Rope skipping centrum,
  • moderátoři Aleš Lehký a Kamil Bílský,
  • a každý, kdo si s námi přišel zaskákat.

Příští rok už nás bude skákat mnohem víc a pokusíme se překonat rekord v počtu skákajících v jeden okamžik.

Hymna projektu

 

Reportáž z akce 25. 9. 2017

Stacionární defibrilátor


Zařízení sloužící k odstranění fibrilace – narušení pravidelného rytmu srdce. Díky defibrilátoru můžeme relativně jednoduše obnovit srdeční činnost a zachránit tak ohrožený lidský život.


Použití stacionárního defibrilátoru ve vypjaté situaci není pro laika jednoduchým úkolem. Samo zařízení ho spojí se záchrannou službou, která mu na dálku pomůže provést efektivní resuscitaci. Jak se ale říká, štěstí přeje připraveným, proto se děti přímo na Kostelním náměstí naučí defibrilátor správně používat.


 

Partneři akce

Generální partner:

Partneři:

Město Ústí nad Labem Krajská Zdravotní a.s. RUNCZECH

Mediální partneři:

 

Slovo primátorky

Vítám každou iniciativu, která přivede naše děti a mládež k pohybovým aktivitám. A to je cílem projektu Skákejme pro zdravé srdce. Je to zajímavá myšlenka, jak rozpohybovat děti pomocí tak jednoduchého prostředku, jakým je švihadlo. Jeho použití je jednoduché a přitom účinné. A když se sejde větší skupina, může to být i velká zábava. Přeji tomuto projektu úspěch a hlavně stovky aktivních a nadšených dětí.

Věra Nechybová
primátorka Ústí nad Labem